Hej på er alla!
Nu när vi kan resa igen utan problem med Covid, så kommer här en fråga till er alla.
Vilket flygbolag tycker ni är bäst att resa med, och som ni är mycket nöjda med eller som man kan utrycka sig mest valuta för pengarna.
Själv har jag rest med många olika flygbolag, och jag måste nog säga för min del var det med Emirates.
Fick nästan en känsla av business class känsla i ekonomi class, åkte med Airbus A380-800 bättre service har jag ej fått inte ens på Thai Airways glansdagar.
Dom snåla inte på nåt varken mat eller dricka, maten var mycket bra för att vara flygplansmat och mätt blev man drickat smaka som den brukar göra.
Rent och fint på planet, dom städade till och med toaletterna under resan gång.
Kort mellanlandningstid, så dom kan jag rekommendera skulle vilja testa deras business class på Airbus A380-800 dels för baren och att man kan hänga där en stund utan att störa andra, men framför allt om jag fick business class känsla i ekonomi class, hur är då inte business class.

