Vad jobbar era fruars/flickvänners syskon/bröder med ?

S m i l e 1
Muay Thai
8 feb. 2021#1

Min Sambo är Revisor, men har även jobbat på 5* hotell med massage med bl.a. ekonomi, det var på den tiden jag träffade henne, hon har även senare jobbat på en dykfirma, fast hon inte äns kan simma.

 

Hennes bror jobbar som ingenjör på någon bilindustri. Systrarna jobbar som läkarsekreterare, massage, bonde, restaurang. Vad jobbar er frus / flickväns syskon med ?

audirs2
Styrelse medlem.
8 feb. 2021#2

Min är astronaut!

Amigo
8 feb. 2021#3

Inte syskon, manlig kusin tror jag. Han är arbetslös byggarbetare, bor hos oss, får köra min pick-up och jag sänder pengar för uppehäll. Vet inte varför de inte lagar CCTV camera??? 55555 tro vem vill

Enis
Sybarit
8 feb. 2021#4

Bror 1: bonde

Bror 2: frisör och bonde

Syster 1: liten affär

Syster 2: Bonde

 

 

enis

Oskarudon
8 feb. 2021#5

Bror1 bonde ex svetsare @ israel

Bror2 lotteriförsäljare/bonde @ svetsare@ khadaffi

(Fick inte fortsätta för svetsare i den bussiness stoppar bara x antal år...

Och khaddafiregimen fick ett abrubt stopp men alltmänt omtyckt av alla förutom araberna och vissa högermän i USA...

 

Syster1 bonde

Syster2 bonde

Syster 3 bonde/lotteriförsäljare

 

berlitz
8 feb. 2021#6

1 sjuksköterska USA

1 hemmafru USA

1 tekniker japan

SatanG
Skattesmitare
8 feb. 2021#7

Lillebrorsan för tillfället något inom produktion i Rayong, lyckats behålla jobbet nu i flera månader, vilket är strongt med tanke på hur det brukar bli. Antagligen en positiv coronaeffekt :-)

Storebrorsan bonde/alltiallo i Ubon.

 

/ SatanG

 

Nicholas
8 feb. 2021#8

Bror = bonde. 

Syster1 = affär hemma. 

Syster2 = usk i Sverige. 

Syster3 = tvättar/stryker kläder. 

Syster4 = diamant affär. 

 

Alarik
partipolitiskt obunden
8 feb. 2021#9
4 timmar sedan, skrev audirs2:

Min är astronaut!

Är det hon som vill ha en egen @måne?

 

Moipenyang
8 feb. 2021#10

Brorsan kör maskiner, byggarbetare, svetsare, bonde, bärplockare mm, beror på vad som finns för tillfället. 

Syrran jobbade i fabrik i Bkk tills covid kom, nu pular de med sitt plantage utanför nong khai. 

burrabus
8 feb. 2021#11

De jobbar inte de är ju bekant med burra 🤑

Swift 4X4
8 feb. 2021#12

Halvsyster nummer 1 är sångerska och skådis 

Halvsyster nummer 2 är banktjänsteman.

Bror driver MC-verkstad 

               

stefan5300
Obygdsgreve
9 feb. 2021#13

Frun är pensionerad lyxhustru:glasses:.

Äldsta sonen är toyboy och bor tillsammans med en 14 år äldre och rätt så solid kvinna i en annan by👍.

Yngsta sonen arbetar på fabrik i Bangkok😀.

LTD
9 feb. 2021#14

Nåt gör dom men dom visade rätt snabbt att dom trodde att det skulle regna manna från himlen när jag dök upp så mitt intresse för den släkten stannar vid att jag vet att dom finns. En mor och ett gäng syskon av div kön. Dom gör förmodligen typ samma som innan jag kom hit vad det nu var. 

Baa
Nattvandrare
9 feb. 2021#15

Vadå jobba, syrran har ju farangman.

Logga in för att svara.