Vad gör ni när det sista glaset SangSom är slut hemme i Sverige?

Arkiverad
Tetra
15 apr. 2009#1

Jaa då sitter man här igen ser nivån sjunka i glaset för sista gången, Jobbar helg så det kan ta igen på veckan :mdr:   Vad gör ni när det sista glaset SangSom är slut hemme i Sverige?varit hemma nu i 2 veckor så man har ju börjat kika på en påfyllnings resa igen.

Skål om ni har något i glaset

Magnus

Thorsten Flinck
Estradör
18 apr. 2009#2

Jag vill gärna lägga ett tips och det är att boka alltid dina biljetter under ett stadigt Sangsom-rus. Då vaknar man i alla fall med en lycklig ångest dagen efter. SKÅL!

swedenfarang
18 apr. 2009#3

Att vara utan Sangsom är ett helvete! Jag lider med dig.

matte
18 apr. 2009#4

Har man 1000 pipers på flaska så håller man sej ett tag till.

sakaeo
18 apr. 2009#5

Hej flera Thaikrogar har Sang Som om dom inte har det så säj åt dom att beställa hem det från Menigo som är en stor levreantör på¨Restauranger i Sverige.

Vi levererar tusen flaskor till restauranger per vecka så det ska inte vara några problem för din Thairesturang att beställa.

MVH

Sakaeo

swedenfarang
18 apr. 2009#6

Tack o lov får jag åtminstone 2 flaskor i månaden... Men man får varva med lite bärs o annat gott så det räcker månaden ut. Mmm..gott!

Surin P3
admin
19 apr. 2009#7

Sangsom är gott...

...i Thailand.

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.