Så Mycket Bättre!

Arkiverad
svampen
11 dec. 2010#1

Fy Fasen Va Bra!

Christer Sandelin & Petter :great:

Detta va ett grymt program!

Tack!!!

PS:Spårvagn genom ljuva livet ä min favorit PLURA!

Khemmarat
11 dec. 2010#2

Fy Fasen Va Bra!

PS:Spårvagn genom ljuva livet ä min favorit PLURA!

Plura e definitivt en skön snubbe som gör bra musik :great:

mvh

BanFang
13 nov. 2011#3

Mikael Wiehe är tillsammans med Laleh behållningen i årets Så mycket bättre.

edvardpop
13 nov. 2011#4

Mikael Wiehe är tillsammans med Laleh behållningen i årets Så mycket bättre.

Håller med. Har nästan blivit lite förälskad i Laleh tror jag efter att haft svårt för hennes tidigare en aning oregerliga sångstil. Wiehe är oväntat rolig vid sidan om samt har bidragit med några sköna covers med Neil Youngsk touch.':

Offe1609
Offe
14 nov. 2011#5

Laleh!!

gäst
14 nov. 2011#6

Laleh!

Snurrar konstant på Spotify nu.

Flera gånger varje dag. Ängeln i rummet framför allt.

gäst
14 nov. 2011#7

Tycker man har varit lite fega i årets uppsättning, lite för lika artister. Jag saknar t.ex. någon dansbandsnisse inte för att gillar dansband utan för att se vad andra kan göra åt en hopplös låt.

Kul programidé, vad olika arrangemang kan ändra en låt.

Offe1609
Offe
14 nov. 2011#8

Hej

Åkte 3an i Srh från Centralen till Odenplan varje helg på 50talet Men den här 3an går väl i Norrköping som sparade spårvagnarna Till skiland från 08 idi*terna

Tycker Offe

gäst
27 nov. 2011#9

Eftersom jag oftast jobbar på helgerna så har jag inte sett ett avsnitt av årets Så mycket bättre. I morse när jag åkte hem så orkade jag inte lyssna på Bandit som alltid lyssnas på annars, så jag rattade in Rix fm istället och hörde då Laleh´s Ängeln i rummet. Riktigt skön :14::)

http://www.youtube.com/watch?v=F1EBcO2KVvA

gäst
27 nov. 2011#10

Ja, Laleh är rysligt bra. Here i go again som hon sjöng igår var en riktig gåshudare. Vilken känsla hon har. :)

husse
27 nov. 2011#11

Å jag som bara kikar på programmet för lena Ph:s pussmun

BanFang
27 nov. 2011#12

Jag träffade Laleh innan hon blev känd, vi pratade en hel del. Hon berättade bla, om sina artist drömmar.

Hon hade en grym utstrålning redan då och jag tänkte för mig själv att hon kan bli något riktigt stort.

Och det tycker jag hon har lyckats med.

Odin
27 nov. 2011#13

Laleh:s Here i go again... Jag får ståpäls... så jävla underbar

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.