1 timme sedan, skrev Krafta:
Skapa en Bangkok träff så anmäler jag mig - hur åker man dit och hem (är det smidigt eller komplicerat), frågar eftersom vi var några stycken som var ute förra helgen och slutade i chinatown innan vi skulle vidare, en thai kille som var med försökte att få tag i en taxi till ekamai men ingen ville köra dit (dom kör tydligen bara inom chinatown området) så vi gick i rask takt i en timme innan vi fick tag i en taxi (thaisnubben stoppade nog 25st taxi under tiden vi gick - phuuuu).
Jag har ett upplägg på gång, hade hoppats på att den gode @stjp8729 skulle komma upp med ett lämpligt datum. Vi måste träffas hyfsat tidigt, kanske redan vid 13, då stället är fullt snabbt och stänger klockan 21. Sådan här öl ska ta tid att dricka.
Vi träffas vid en station på Lila Skytrain och tar taxi tillsammans dit. Det är några kilometer. Därifrån brukar lösa sig.
Hur är det med @svampen ? Är du kvar i Thailand, detta blir ju på vår hemmaplan.