MPR

Arkiverad
Avregistrerad clion
Thaiveteran
5 jan. 2010#1

Ja vad tycker ni ??? DET FÖRSTA MAN KOLLAR ÄR MPR VAD HÄNDER :diablo::friends::drinks::crazy: man har ju fått många vänner på sajten.själv kollar jag av trådarna direkt efter jobbet.Frugan tycker nog jag ängnar för mycket tid till internet men har nu vant sig.(ring du till nån väninna).vad tycker ni :drinks::crazy:

Kenneth4618
Sverigevän/Karmajägare
5 jan. 2010#2

Jäpp! har blivit en mprolistcrazy.gif Till frukosten på morgonen kollar man om det kommit nått nytt

Baa
Nattvandrare
5 jan. 2010#3

Håller med Kenneth, vad vore en morgon utan MPR? :whistle:

Sen kollar man ju svenska nyheter och lite annat hemifrån och som avslutning blir det ett kik på MPR så en 3-5 ggr om dan när man är hemma. Burken står ju i alla fall där så varför inte :D

I somras när jag var ensam hemma i Sverige och regnet strilade ner så blev det nog en o annan timme. :bag:

Baa

broder tuk tuk
" mytoman"
5 jan. 2010#4

Sitter man uppe i hembyn och häckar bland bufflar, hundar och höns är det ju inte så konstigt att man söker upp svenska människor att konversera med.

Förresten fader Baa finns ju annars en del sajter där man kan chatta med svenska kärringar kring 50.

Kanske kan va nåt?? :dance1:

BTT

Herr Chang
6 jan. 2010#5

Javisst är MPR ett gift. Till fru Changs förtvivlan ibland...

Herr Chang har talat.

ban99arne
6 jan. 2010#6

Då får man förmoda att Ni har både bufflar, hundar och höns i lägenheten.

Obufflige Arne

gäst
6 jan. 2010#7

Visst är det ett gift med alla trevliga som otrevliga personer som huserar på detta forum.. Följs dagligen på åtminstone lediga veckan.. Jobbarveckan väldigt sporadiskt... :clapping::friends:

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.