Karaokevärd sökes till festen i Ragunda 18 & 19 Juli

Arkiverad
Vikingen73
Nicklas
27 juni 2008#1

Karaokevärd sökes till thaifestivalen i Ragunda 17 & 20 Juli, karaoken kommer köras 18 & 19 Juli.

Viss ersättning kommer delas ut vilket man kommer överens med ansvarig restaurangägare om.

Finns det någon som vet eller känner någon som håller på med sånt här så tipsa personen i fråga, kan ju inte vara helt fel att få vara där och då även få betalt för det.

Ni kan ringa till mig på 070-3187305 eller maila på vikingen73@hotmail.com så lämnar jag över nummer och namn till ansvarig.

Enis
Sybarit
27 juni 2008#2

Hej Viking.

..du känner inte till "Mong" en thaikille som bor/bodde häromkring Gävle, han har värsta anläggningen och är superduktig.

/Enis

Vikingen73
Nicklas
27 juni 2008#3

Yes han känner jag till, han körde där ifjol...och han är duktig som tusan. Men tyvärr alldeles för dyr för 2 dagar.här måste det vara nån som tycker det är skoj och som inte tror att man kan få en svensk månadslön för 2 dagars karaoke sjungande.

Tyvärr, skulle det inte ta en kovändning där så blir det inget av med han.

Fortsätt gärna tipsa

Nack Laeng
18 มงกุฎ
27 juni 2008#4

Tjo

Kommer inte ihåg vad han heter.. men en thaisnubbe som brukar hänga på Thai Tigern - Hornsgatan, han har vart inblandad i en hel del thai konserter, sek loso o lite annat, enda jag kommer på.  Om det nu inte e en svensk månadslön vad är det för pröjs ?  :fan1: ingen jobbar ju gratis.  :kort:   ta du dig ett par studiebesök på Tigern o headhunta vet ja  :D     :54::54:

Mvh Lung King

Vikingen73
Nicklas
28 juni 2008#5

Ja får ta mig ett besök där i sommar.

Pröjset vet jag inget om.det får man ta med restaurangägaren.

Vikingen73
Nicklas
2 juli 2008#6

En thaikille i 30 års åldern från Östersund ska tydligen provköra i helgen..vi får se vad det kan bli...

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.