Jag fuskar lite nu med reklam

Arkiverad
Mikaelnr1
11 mars 2012#1

Hejsan alla.

Önskar er alla och era älsklingar en fin och härlig vecka . Vet inte om detta är rätta stället men jag vill göra reklam för älsklingen och min lilla butik på Nättet som vi har börjat med vi kommer att rikta in oss på både nya saker och beggagnade. Det började med att älsklingen :wub: tyckte att jag hade förmycket saker i förråden (det kan vara bra att ha saker). Först så ville hon slänga det mesta men hon ändrade sig snabbt då grannen ville köpa en gammal rullbandspelare för 100 kr :D . Sedan så ville och undrade hon om vi inte kunde sälja på nättet. Sagt och gjort och nu så kommer vi också att utvigda lite med att köpa in saker från våra kompisar som vi har från Vietnam, Polen Thailand efter hon hade pratat med sina kompisar :friends: . Det känns kul och älsklingen gillar det skarpt (hon slår in sakerna och postar dom). Jag hinner inte läga utt dom för försäljning innan det är dags att ta bort annonsen igen för att vara är såld.

Den är under uppbygnad så det kommer många fler kategorier och mer saker eftersom.

Adressen till våran lilla hobby butik är [Adressen borttagen]

Ha det gott alla och var rädd om varandra.

Duracell
12 mars 2012#2

Önskar er lycka till med er verksamhet.

En annan som inte ens vågar publicera en länk om tips.

Är rädd för att det ska tolkas som ”egen reklam” och som följd genererar till att man blir avstängd.

Fritz
12 mars 2012#3

Önskar er lycka till med er verksamhet.

En annan som inte ens vågar publicera en länk om tips.

Är rädd för att det ska tolkas som ”egen reklam” och som följd genererar till att man blir avstängd.

Hej där, för mig är det en vida skillnad på att ge tips på bra matställen,hotell osv gentemot att starta en tråd och göra reklam för sin egen verksamhet. Den delen borde bara vara förbehållet MPR:s sponsorer, tycker jag i alla fall.

Fritz..

Duracell
12 mars 2012#4

Fritz du har så rätt så.

Hur kan jag vara så korkad att inte förstå skillnaden på tips och ”egen reklam”.

Det är tur att det finns kloka människor.

Surin P3
admin
12 mars 2012#5

Hej där, för mig är det en vida skillnad på att ge tips på bra matställen,hotell osv gentemot att starta en tråd och göra reklam för sin egen verksamhet. Den delen borde bara vara förbehållet MPR:s sponsorer, tycker jag i alla fall.

Fritz..

Ja, i rättvisans namn har jag tagit bort webbadressen och vill meddela att de som vill göra reklam på MPR kan kontakta mig för mera info.

http://www.maipenrai.se/forum/index.php?app=nexus&module=support&section=new

Jerker
12 mars 2012#6

Det finns annonsbörs där väll OK lägga en annons?

audirs2
Styrelse medlem.
12 mars 2012#8

Har dom momsreg nummer =SEXXXXXXXXXXXX?

amja
Moo Whan
13 mars 2012#9

Bra att ha saker ääääälskar jag!

Skicka pm på din sida!

Mvh

Amja

Nisse Hult
13 mars 2012#10

Bra att ha saker ääääälskar jag!

Skicka pm på din sida!

Mvh

Amja

Faan får inte medlemmar här göra lite reklam för sin verksamhet här och dela med sig. Dåligt tycker jag. Är vi inte kompisar? ( eller nåt)

Skicka pm till mig också please.

Buuuuuuuuuuuu

amja
Moo Whan
13 mars 2012#11

Haha, jag har 2 källarföråd med "bra att ha" prylar!

(Antar att det bara är jag som tycker att det är bra att ha)

Är förresten 30 hyllmeter böcker bra att ha?

Mvh

Amja

Surin P3
admin
13 mars 2012#12

Det är väl så att företag som t.ex. Maitan, som betalar för sig, ska kunna göra det utan att andra gör det gratis och på så vis få lite valuta för sina spenderade kronor.

Vi pratar heller inte om några jättesummor utan det kostar 99 kr i månaden att annonsera på MPR på så vis som Maitan.

Tycker att det är ett rättvist pris och vi kommer inte att ändra på vare sig priset eller principen.

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.