hejsan jag är ny här men kommer att åka till Thailand 4/8 och isaan( Nakhonratchasima) blir det 7/8 cirka två veckor ![]()
isaan
ArkiveradHej
Grattis det blir säkert trevligt.
Mvh Isan Lover
tackar det tror jag också ![]()
Hej ! Tror också du får det bra. Är själv nu i Norge och jobbar men var före det i Korat i 11 månader och trivdes väldigt bra hela tiden. Korat är en lagom stor och mysig stad att bo i finns något att göra hela tiden om man vill och orkar, kan vara väldans varmt vissa månader. Ha det bra mvh. flor
Hejsan flor och tack ,jag ska dit och träffa min tjej och en arbetskompis som flyttat dit ,jag är också nyfiken av att kanske flytta dit någon gång i framtiden ![]()
Ett gott råd i all välmening, planera in några turer någon annan stans. Själv blir jag skogstokig efter ett tag i Isaan som är underbart men aningen enahanda.
Hej Isaan !
Hoppas du får trevligt där nere ![]()
Mvh SWEDEMAN
Hej o tack ska bli trevligt, blir några dagar i Bangkok också men det räcker med ett par dagar där :rolleyes3:
Hej!
Ha sa trevligt! ;D Jag aker till Roi Et den 15/9, ska bli kul ![]()
Hejsan på er, Isaan blir det 16/10 - 15/4/09, i en by 6 mil norr om Nakhon Phanom,
sen blir det väl några gästspel hos kompisar i Pattaya, Ban Phe, surin och Khon Kaen.
Quote
sen blir det väl några gästspel hos kompisar i Pattaya, Ban Phe, surin och Khon Kaen.
Låter nästan exakt som min planerade resa... ![]()
Har inte bokat ännu - men det rör sig ungefär om de datumen... och orterna... Korat dominerar dock.
/jfk
Fel ![]()
Hejsan nu blir det en tripp igen hoppas jag 10/12 -30/12 till korat, om regeringen kan fixa strulet
?
📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.