Tja boys!
Köpte en Iphone 4 (EJ S) i höstas bara för att köra Wordfeud.
Efter att man dissat alla på jobbet för deras Iphones innan, så har man fått äta upp. Men det var det värt. Nu är jag total Iphone nörd också. Can`t live whithout it. Underbara Appar. Slår Android med hästlängder.
Har alltid låst upp våra telefoner i Thailand. Utom grabbens Xperia Arc knuten till Telenor. Där var det bara att stoppa in ett nytt SIM och köra. No problems.
Själv har jag 24 månader med operatör 3, vilka jag inte har något att klaga på. Telefonen är ju dock spärrad till dem.
Frågan är ju om jag kan låsa upp den i Thailand utan att förstöra den.
Ryktena går ju att om du gör det så går det EJ att uppdatera den sedan i Swedala.
Snälla Nördar, till en annan Dubbelnörd. Har Ni svar??
Kan meddela att vi bor mitt i Isaan bushen utan WIFI där Internet cafèrna har typ Virus 56k modem som går på meta tabletter. Ej att förväxla med meth.
Däremot fullt drag på DTAC och One2Call.
Undanbeder mig svar från rättstaaaaavande idi*ter från detta forum. Försök att skaffa ett liv för fan, eller dra åt H-e, gillar annars långa skogspromenader.
.
Hur som helst. Vart tog Lars60 vägen???
Jag saknar den Killen mycket.
All heder dock till Er som håller "Dagens humorbild" gående.
Tack från en Nörd till en annan.
Raggarn ![]()
