att grabben skall på sin första anställningsintervju.Han tar studenten i Juni men alla kurser är klara så de som vill får börja jobba
så nu börjar paybacktime och farsan kan börja disponera sin tid efter eget huvud,vilket innebär att det är fritt att närsom helst kliva på ett plan och fara ner och besikta huset.Äntligen
Idag är jag glad för..........
27 minuter sedan, skrev måne:att grabben skall på sin första anställningsintervju.Han tar studenten i Juni men alla kurser är klara så de som vill får börja jobba
så nu börjar paybacktime och farsan kan börja disponera sin tid efter eget huvud,vilket innebär att det är fritt att närsom helst kliva på ett plan och fara ner och besikta huset.Äntligen
Låter härligt, men jag hade missat helt att du hade en kåk därnere.
Jag är nöjd med vädret, glad vetefan för nu kommer pollen, gräsklippning, fixa med potatislandet, veden, båtfan ska i sjön när nu isen gått och sen mygg på det. Men så glad jag nu kan bli är jag. ![]()
36 minuter sedan, skrev kitungmakmak:Låter härligt, men jag hade missat helt att du hade en kåk därnere.
Jag är nöjd med vädret, glad vetefan för nu kommer pollen, gräsklippning, fixa med potatislandet, veden, båtfan ska i sjön när nu isen gått och sen mygg på det. Men så glad jag nu kan bli är jag.
Vi har haft kåk sen 1995,samma plats hela tiden.Även Kim håller till i den byn,och P3 är bara 2 chang ifrån.
1 minut sedan, skrev måne:Vi har haft kåk sen 1995,samma plats hela tiden.Även Kim håller till i den byn,och P3 är bara 2 chang ifrån.
Jag får skylla på teflonminne, själv har jag bara en säng där - tja eller jag betalade för den men just nu är den upptagen av en liten krabat på lite över 1 år - inte min tack och lov. Inte så långt ifrån sisaket (där sängen står) då heller, kanske 4 chang eller 5... Lite beroende på.... Hur lång är en chang
Det beror nog på hur varmt det är tycker jag, men jag är inte expert på det området.
Det är härligt att vara där i alla fall, så jag tycker du gjort ett gott val plats för lugna dagar. Det enda som retar mig är tuppjävlarna, men det är bara stå ut.
Såg att du tagit hand om en annan MPRare, sånt gör mig åxå riktigt glad. Att det finns goda människor som tar hand om andra när det behövs.
1 timme sedan, skrev wUThai:
Svampen, som tagit bilden?
Skickat från min HTC 10 via Tapatalk
Vi tillhör samma proffsfotogrupp ![]()

8 minuter sedan, skrev måne:Vi tillhör samma proffsfotogrupp
"Vaselin på linsen"-gruppen ?
Köpt en ny säng ???

Så jävla glad och stolt över Tyskterriertjejen Asta efter tre dagars hundförarkurs, ok Husse har sträckningar och träningsvärk både här å där. Men Asta går från klarhet till klarhet... Fan jag lyckades kalla in
henne när hon stod å skällde ståndskall på Vildsvin... D e jävligt stort...
5 minuter sedan, skrev burrabus:Köpt en ny säng ???
Det var en av dom bästa köpen jag gjort i Thailand, nu är den lite nerpissad av gim eller jim eller vad fanstyget nu heter som använder sängen när jag inte är där. Men sånt bekymrar mig inte, småbarn är småbarn så tja... mai pen rai som forumet heter.
12 timmar sedan, skrev kitungmakmak:Det var en av dom bästa köpen jag gjort i Thailand, nu är den lite nerpissad av gim eller jim eller vad fanstyget nu heter som använder sängen när jag inte är där. Men sånt bekymrar mig inte, småbarn är småbarn så tja... mai pen rai som forumet heter.
Även flygplan?
1 timme sedan, skrev måne:Även flygplan?
Nä, där går gränsen - pissa ner min säng kan dom fan göra men förstöra 11-12 timmar på flyget utan att jag kan göra nåt åt det är inte OK.
Pratade just med ängeln på skype och hon såg verkligen yngre ut... det var hennes polare som svarade för hon (min tjej) lagade mat ![]()
Men man blir ibland lite förvånad...
Är otroligt glad (Läs Stolt) för mitt äldsta barnbarn, dom hade längdhoppstävling i skolan.
Hon hoppade längst av alla, sen tog min dotter henne till friidrottshallen.
Helt otroligt så hoppade hon 3,3 meter och hon är bara 7 år gammal men 8år om några veckor.
FF
On 2016-09-04 at 21:26, skrev Odin:Så jävla glad och stolt över Tyskterriertjejen Asta efter tre dagars hundförarkurs, ok Husse har sträckningar och träningsvärk både här å där. Men Asta går från klarhet till klarhet... Fan jag lyckades kalla in
henne när hon stod å skällde ståndskall på Vildsvin... D e jävligt stort...
Nädu, då får du nog ha en goo pilsner å locka med om du ska ha någon framgång
Logga in för att svara.
