Finns det något forum för thailändare?

Lostinludvika
6 aug. 2008#1

Hejsan alla!

Min nya fru önskar hitta något liknande forum fast för thailändare. Hon har hittat några i Thailand men önskar hellre något forum där folk utbyter erfarenheter av livet i Sverige. Vad gör era fruar?

Om ett sådant eller flera sådana forum finns hur är de? Finns det lika mycket bråk där som här? Blir man utsatt att man inte är gift med sexturist?

Vi hörs!

Bengan

mr-noodles
6 aug. 2008#3

ELR Här men skapa sida för

only hai :mdr:

crazyswede
6 aug. 2008#4

Du menar inte du lär damen ifråga datorn & internet??

Ujujujuj! screwy.gif

55 tongue.gif

gäst
6 aug. 2008#5

Kom in på Bill o Bull där är ALLA välkomna :party::party::party::surprised:

Lostinludvika
13 aug. 2008#6

Quote

Surin P3

Tack så mycket för länken. Min fru har läst där en hel och trivs mycket bra. Detta forum är perfekt för henne. Jag föreslår forumet för MaiPenRais medlemmars fruar. Ingen trakasseras för att de inte har horbock som man. Det förekommer inget bråk där överhuvudtaget.

Vi hörs!

Bengan

in-ka
8 apr. 2009#7

märkligt utalande av crazyswede, hoppas han lever ensam,

Neil
8 apr. 2009#8

www.webbanthai.se

helt ok forum enligt min tjej.

ha det

Neil

Herr Chang
8 apr. 2009#9

Är det ingen som kan läsa thai och skulle kunna rapportera om vad som skrivs på dessa forum?

Jag är nyfiken, men fru Chang är totalt ointresserad ;-)

Herr Chang har talat.

Enis
Sybarit
8 apr. 2009#10

Quote

Är det ingen som kan läsa thai och skulle kunna rapportera om vad som skrivs på dessa forum?

Jag är nyfiken, men fru Chang är totalt ointresserad ;-)

Herr Chang har talat.

Changen.du får väl be Magrood skriva ett "veckobrev" här om vad som det tisslas och tasslas om där  :whistle:

Kim
8 apr. 2009#11

Quote

Är det ingen som kan läsa thai och skulle kunna rapportera om vad som skrivs på dessa forum?

Jag är nyfiken, men fru Chang är totalt ointresserad ;-)

Herr Chang har talat.

Min fru läser där varje dag och jag kan väl i alla fall förtälja att det från att ha varit en sajt där alla uppträtt ytterst vänligt mot varandra, under flera års tid, för en tid sedan uppstod diverse oroligheter och motsättningar. Vad det handlat om har jag dock ingen aning men konstaterar att frugan ibland suttit och smålett medan hon läst. Så det har säkert varit lite för läsarna underhållande smågnabb.

För att möta det problemet så tror jag dom har bestämt att alla som ska tillåtas delta fullt ut först måste skriva en presentation av sig själv med bild och så. Och det har säkert haft en dämpande effekt på oroligheterna.

Hur som helst så anser jag att det är ett jättebra forum med många trevliga bilder och medlemmar. Fyller en stor funktion för jättemånga thailändskor i Sverige.  :great:

Lung Lennart
8 apr. 2009#12

Man kan ju be foderväedarna på thaiandska.se att fixa automatöversättning med hjälp av Google som Värmdötemplet gjort på sin hemsida.

Gå till exempel in och kolla på Songkranfesten: http://www.buddharam.com/

Klicka på den Svenska flagga uppe till vänster då går Googles översättningsprogram in och översätter. Blir en ganska skoj text.

Joints
8 apr. 2009#13

Quote

Vad det handlat om har jag dock ingen aning

Kan du inte fråga? Skulle vara roligt att få reda på om de bråkar om andra saker än vad vi gör här :yes:

Kim
8 apr. 2009#14

Quote

Kan du inte fråga? Skulle vara roligt att få reda på om de bråkar om andra saker än vad vi gör här :yes:

Tja, kan väl alltid fråga men är inte säker på att jag får något klargörande svar. Är dock på jobbet just nu så det får bli en annan dag. Kanske någon annan hunnit fråga sin tjej innan dess?

omarama
8 apr. 2009#15

undrar om dom har liknande karaktärer som dom här,btt ,lappen ,kim,och isanlover.

tänk trådar som "hur fördriver man tiden på svenska landsbygden"  torsktråden  och

"hur mycket ska man tåla från svensksläkten. :whistle:

vem vet,kanske nån smaskig bildtråd med gamla bilder på mprmedlemmar. :D:D:D

Logga in för att svara.