Är det bara jag som tycker att Abhisit-sidan (här på MPR)är dåliga förlorare?
Varför inte konstatera Thaiarnas egen vilja och blicka framåt?
Nä nu skall det ältas om valfusk,osann demokrati mm...
ps. det skall bli ett sant nöje och gräva lite i gamla långkörare till trådar jag har kopierat 
Hej Caveman 
Vad menar du??? Dåliga förlorare?? Bahhh...
JAG vet och anser att hela valet var uppgjort innan, och är helt säker på att röstlapparna var modifierade med hemligt bläck från någon hemlig organisation som stöttar Thaksin. JAG vet att mer än 90% av Thailändarna egentligen röstade på #10 (Abhisit) detta med information från mina vänner på gräddhyllan i Bangkoks fashionabla kvarter, men när lapparna lades i röstlådan så fanns det en super hemlig gas som aktiverade det hemliga bläcket och "nollan" försvann och helt plötsligt så stod det bara #1 det vill säga Yingluck. Det bara "skriker" valfusk!!
Förövrigt så borde rösterna inte väga lika mycket, detta är helt fel! Risbönder, MC-Taxi, kvinnor från underklassen och vanliga Taxi-chaufförers röster borde endast räknas som max 0,25 röster, och MINA vänner inom Bangkok elitens röster borde räknas upp med en faktor på x10 eftersom dom har högre IQ.
För att få tillbaka ordningen i landet borde millitären direkt utan dröjsmål störta Yingluck..
Kära Mr Caveman, dålig förlorare!!?? NEJ! JAG stöder ett rättvist Thailand och då finns det inte plats för "dom röda" i samhället, som en lösning på problemet skulle man egentligen skicka alla "röda" till Phuket och riva broarna så dom inte kan komma tillbaks.
Mvh Farbror GUL!