Dags för Svenskarna att åka på semester, låt oss kasta skit...

Arkiverad
Pontus
Grodman
29 dec. 2011#1

Blir alltid lika förvånad när Svenska medier väljer att runt Nov-Jan lägga ut gammal information kryddad med lite ny information som inte är dagsfärsk. Så jävla tråkigt att dom vet att det säljer lösnummer. Kommer vi någonsin få stopp på skiten?

Ett exempel:

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article14139473.ab

OldWolf
29 dec. 2011#2

0,02 procent av de svenskar som varje år åker till Thailand hamnar av olika skäl bakom lås och bom. Jag skulle väl inte säga att Thailand är ett himmelrike för kriminella. Landets fängelser lär inte vara speciellt kul att hamna i. Vore roligt att veta vad andra har för erfarenhet. Det är väl inte så väldigt ofta vi läser om svenskar som begått allvarliga brott?

GlobalWalker
29 dec. 2011#3

NOP... det bästa vore om vi kommer överens om att inte lägga upp det här... egentligen...

ignorans är bättre än SKRIK...

Pontus
Grodman
30 dec. 2011#4

NOP... det bästa vore om vi kommer överens om att inte lägga upp det här... egentligen...

ignorans är bättre än SKRIK...

Admins...Ta bort tråden ;)

pigge01
Resenär
30 dec. 2011#5

Admins...Ta bort tråden :wink:

Dumheter! :crazy:

Som i kortspel lagt kort ligger.

Inget fusk här tack! :nyam:

Hälsar pigge01

bond1
30 dec. 2011#6

Jag tycker det är bra att de skriver om de Svenska kriminella gängen som härjar i Thailand. Skithögar som förstör för alla vanliga turister och besökare.

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.