Carryboy eller Cityboy?

Arkiverad
Don Went
varit med ett tag
14 juli 2012#1

Nån som vet var man får tag på såna i Udon Thani , Nong Khai trakten?MVH Don Went

Baa
Nattvandrare
14 juli 2012#2

?

Är det hytterna/locken på pickisflaken du menar?

Don Went
varit med ett tag
14 juli 2012#3

Ja, just det . Förlåt om jag var otydlig?

Täcka flaket på min pickis.

Baa
Nattvandrare
15 juli 2012#4

Ja, just det . Förlåt om jag var otydlig?

Täcka flaket på min pickis.

Det vimlar av verkstäder i såväl Udon som NongKhai, de ligger i huvudsak vid utfarterna /infarterna till tätorten men i Udon finns de även mitt i stan, bara att kolla efter en som ligger bra till för din kommunikation för oftast vill dom ha kärran kvar över natten, lite limjobb som ska härda typ!

Ingen aning om prisbilden, de av mina bekanta som gjort detta har i alla fall inte klagat på priset!

Ledarsvinet
15 juli 2012#5

Priserna är nog snarlika över hela landet och ligger runt 25-30K inkl lackering för båda typerna

Don Went
varit med ett tag
15 juli 2012#6

Tackar för infon!!

mytoman
15 juli 2012#7

Du ska inte ha en ladyboy då? En muskulös sådan, Då blir det nog en "carryboy"... Eller oxå är han väl en "carryboy of deceases";)

Udon
18 juli 2012#8

Carryboy görs i plast. Det finns också ett alternativ i stål. Titta på www.sammitr.com. Fabriken ligger i Bangkok men de har en verkstad även i Kong Khaen. Pris omkrring 33-34 tusen tror jag. OCH man kan även få AC i den. Bra om man t ex har hundar. Då ligger priset runt 47t tror jag. Lackas i bilens färg.

Det är väl som vanligt i Thailand, man får det man betalar för.

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.