Det bästa hotellet i stan Surin är utan tvekan Hotel Majestic Surin som antagligen är det mest prisvärda hotell jag någonsin bott på i Thailand. Nytt och fräscht, fin pool, superbra bufféfrukost, bra restaurang, aircon gym, fri internet i foajen, fina rum med otroligt sköna sängar (utrustade med riktiga påslakan och huvudvänliga kuddar), satettelitteve med starmovie som höjdpunkt samt sist men inte minst otroligt snygg, hjälpsam och trevlig personal.
Har själv bott där säkert 30-40 ggr sedan hotellet byggdes och har ännu aldrig varit missnöjd med någon service överhuvudtaget.
Ligger lägligt intill busstn och dubbelrum kostar 800 baht/natt inkl bufféfrukost för två. Behöver sällan bokas i förväg men har telnr 044713980 om du ändå önskar göra det. Rekommenderas varmt! ![]()
