Accespunkt

Arkiverad
boanderz
17 nov. 2014#1

Hur billigt är det på Panthip Plaza  om man jämför med Elgiganten, Mediemark och Netonnet? Fundera på några USB-minne och en Accesspunkt/Repeater, och fungera det i Sverige?

 

 

Anders

Mr_Martin
17 nov. 2014#2

Tror inte prisskillnaden är så jättestor, om du inte köper förra årets modell eller noname men om du köper titta efter modeller där sladden går  att bytta ut, så du slipper dåliga kontakter och adapter. Fast behöver du köpa ny sladd så äter det nog upp prisskillnaden. USB minnen går nog att hitta bra pris på, fast risken är stor att det är kopior.

/Martin

boanderz
17 nov. 2014#3

Några kopior vill jag inte köpa - verkar inte vara några större vinster med ett köp! Tack för upplysningen.

 

Anders

Tekkor
17 nov. 2014#4

Som sägs så är det ingen direkt vinst på minnen usb eller sd kort, på kameror är det bara en mindre vinst bara vad jag upplevt.

Dock är service på en stationär dator hysteriskt billig, nyinstallation med en mängd program för dryga hundringen (Svenska kronor).

📦 Den här tråden är arkiverad och går inte att svara på.